5 rzeczy do zrobienie w 2015!

Do nowego roku zostało jeszcze kilka dni ale my już chcemy podpowiedzieć wam co ciekawego można zrobić na rowerze w 2015 roku. Weźcie pod uwagę wspomniane niżej propozycje przy wymyślaniu noworocznych postanowień.

1. Fat Bike – ujeżdżanie “tłuściocha”

W ostatnich latach trwa rowerowa rewolucja dotycząca wielkości kół. Kiedyś było dobre 26 cali. Teraz mamy 29 cali lub 27,5 cala, a od niedawna modne robią się grube koła. Niezależenie czy jesteś za czy przeciw “grubasom” musisz dosiąść w 2015 jednego i samemu się przekonać czy warto zmienić koła. Wiele sklepów rowerowych ma już dostępne modele testowe.

2. Wystartować w Tour de Pologne Amatorów

Raz do roku mamy możliwość oglądania na żywo w Polsce kolarzy ze światowej czołówki. Taką atrakcję zapewnia nam Czesław Lang i organizowana przez niego impreza Tour de Pologne. Wyścig kolarski na najwyższym światowym poziomie. Towarzyszu mu Tour de Pologne Amatorów, organizowany dla nas “niedzielnych” kolarzy. Trasa wyznaczona w Bukowinie Tatrzańskiej pokrywa się z tą dla profesjonalistów. Zamykany jest ruch na drogach, a na poboczach są barierki i kibice. Możesz poczuć się jak profesjonalista. My poczuliśmy to już w 2014 roku, świetna sprawa! Tutaj znajdziesz naszą relację.

3. Pojechać w nieznane

Pomyśl o większej wyprawie rowerowej. Wakacje to świetny moment by wyjechać gdzieś dalej z rowerem. Cały świat stoi otworem. Bez problemu zapakujesz rower do samolotu i polecisz z nim tanimi liniami w dowolny zakątek świata. My możemy zaproponować kilka ciekawych lokalizacji w Europie, do których pojedziesz nawet zimą – tutaj. W 2014 roku bardzo podobało nam się nad Jeziorem Como we Włoszech, nad Balatonem i na Korčuli w Chorwacji.

10689700_885987458090100_5371758062168585473_n

4. Zaliczyć nocną jazdę

Jeździsz regularnie jakąś trasą koło domu? Znasz każdy fragment. Wszystkie zakręty, dziury i możliwe niespodzianki. Pora na dodatkowe wyzwanie. Rusz na trasę w nocy. Oczywiście z oświetleniem na rowerze :-) Gwarantujemy, że znana trasa oraz okolica będzie nie do poznania!

5. Zrobić dobry uczynek

Pęknięty łańcuch, złapana guma – pomocna dłoń się przyda. Zatrzymaj się gdy inny rowerzysta potrzebuje pomocy. Za jakiś czas to ty możesz mieć kłopot na trasie. Z opowieści rowerzystów z długoletnim doświadczeniem wiemy, że kiedyś ogromnym faux pas było nie zaproponować pomocy napotkanemu rowerzyście. Podtrzymajmy zwyczaj pomagania.

About dwabaranki

Leave a Reply