8521338394_ec9d0e1f06_z

Najlepsze aplikacje dla rowerzysty

Nowe technologie pomagają już nie tylko w życiu zawodowym. Bardzo pomocne są przy realizowaniu naszych pasji. W sieci dostępne są doskonałe mobilne aplikacje dla rowerzysty, które ułatwią rowerowe życie. Możemy już nie tylko sprawdzać dystans, trasę i puls. Ważenie roweru, bike fitting, naprawa sprzętu, program treningowy – tak to wszystko możesz mieć w swoim telefonie lub na tablecie. Prezentujemy te najciekawsze.

Bike repear

Nie masz drygu do naprawy roweru i wolisz oddać swoją maszynę ręce profesjonalisty? My też. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy rower trzeba naprawić samemu. Tutaj idealnie sprawdzi się Bike Repair. Prosta w obsłudze aplikacja, która uratuje nas w kryzysowych sytuacjach. Do podstawowych napraw polecamy również Bike Doctor. Bike repear znajdziesz tutaj.

Size my bike

Aplikacja pozwala dopasować rower do ciała. Pokazuje punkty, które należy zmierzyć aby dobrze dopasować rower. Całe “procedura” jest intuicyjne. Użytkownik prowadzony jest krok po kroku. To taki bike-fitting w uproszczonej formie. Świetny sprawa dla osób, które, czuja się niewygodnie na rowerze i coś dokucza im w czasie jazdy. Pozwoli także na dobranie dobrego rozmiaru ramy przy zakupie nowego roweru. Size my bike znajdziesz tutaj.

Winote

Kolarstwo to nie tylko kręcenia, ale także inne przyjemności. Aplikacje dla rowerzysty nie zawsze muszą być związane stricte z rowerem! My jesteśmy pasjonatami wina. Po przejażdżce wieczorem uwielbiamy siąść przy kieliszku wina, wspominać przejechane kilometry i przeżycia na trasie. Dzięki WINOTE zapamiętujemy wino, które nam smakowało i możemy łatwo do niego wrócić po kolejnej udanej wyprawie. Winote znajdziesz tutaj.

6001076993_0334b467ff_z

Bicycle tire pressure demo

Chcesz mieć idealne ciśnienie w oponach? Teraz podając wagę kolarza, rozmiar opony oraz typ roweru otrzymasz szybko odpowiedź jak napompować oponę. Ujęto wiele typów rowerów, MTB, szosa, trekkingowe. Teraz już zawsze będziesz jeździł na idealnie napompowanych oponach. Bicycle tire pressure demo znajdziesz tutaj.

Strava

Chyba najbardziej popularna aplikacja wśród szosowców. Nie tylko rejestruje zapis trasy i podaje parametry jazdy ale ma również funkcje społecznościowe. Umożliwia zaplanowanie trasy oraz przeglądanie tras innych osób. Chcesz wiedzieć jaką trasą przejechał dziś Michał Kwiatkowski? Wystarczy, że założysz konto w Strava.

Training peaks

Aplikacja pomagająca w treningu. Michał Gołaś jej używa – chwalił się na FB. Program bardzo podobny do Stravy i Endomondo ale ma dużo dodatkowych parametrów ważnych dla oceny treningu. Umożliwia analizę różnych skomplikowanych parametrów. W skrócie twój trener umieszcza w aplikacji plan treningowy, albo ty planujesz go sam. Dzięki przejrzystej formie ty lub twój trener dokona analizy treningu. Training peaks znajdziesz tutaj.

 

Zdjęcia: Nicola, Audio-Technica

About dwabaranki

Leave a Reply