nogi

Dlaczego kolarze golą nogi?

Golenie nóg kojarzy się raczej z typowo kobiecym zajęciem. Dlaczego kolarze golą nogi? Czemu chcą mieć piękną, gładką skórę niczym pupa niemowlaka? Kolarstwo to ciężki sport, pełen kontuzji i upadków. Właśnie, dlatego golą nogi.

Najczęściej podawany powodem golenia nóg jest lepsza podatność na masaże. Regeneracja dla zawodowca jest jedną z najważniejszych rzeczy. Masaż na gołe nogi lepiej działa i unikamy nieprzyjemnego wrażenia ciągnięcia za włosy. Drugą kwestią jest leczenie urazów. Zrywanie opatrunków razem z włosami do najprzyjemniejszych na pewno nie należy. Na ogolonych nogach łatwiej przeprowadzać zabiegi chirurgiczne.

nogi

Goła skóra dużo lepiej wchłania wszelkiego rodzaju maści rozgrzewające, chłodzące, kremy do opalania. Wszystkie wspomniane są często używane przez kolarzy. W deszczową pogodę, do włosów lepi się brud. Mając ogolone nogi unikamy wrażenia, że wozimy dodatkowe kilogramy na sobie. Ogolone nogi lepiej się chłodzą, co podczas upałów ma bardzo duże znaczenie. Gdy jeździmy w ponad 30st. C, każdy gram tego co mamy na sobie, robi różnicę. Nogi bez włosów dużo lepiej się prezentują. Jeżeli chcesz pochwalić się swoją muskularną łydką, dużo efektowniej będzie wyglądać bez owłosienia.

Firma Specialized w swoim tunelu aerodynamicznym udowodniła, że z ogolonymi nogami jeździ się szybciej. Ponad minutę na dystansie 40 km. Kolarze wygrywają o sekundy, raczej warto poświęcić włosy na nogach dla zwycięstwa?

Golić nogi można w różny sposób od ekstremalnego jakim jest wosk, przez depilatory elektryczne, aż do zwykłej golarki. Co wybrać? Co jest najbardziej skuteczne? Każdy wybiera dogodny dla siebie sposób. W ankiecie GCN wyszło, że profesjonalni kolarze jednak decyduje się na maszynkę do golenia.

Jak kolarze golą nogi?

Najlepiej zapytaj swojej żony/dziewczyny/siostry/koleżanki jak golą nogi. One mają w tym wieloletnią wprawę. Jeśli się wstydzisz, podpowiadamy jak zrobić to w bezbolesny sposób. Wystarczy zwykła maszynka do golenia. Wbrew pozorom, te męskie do golenia twarzy są lepsze – na pierwszy raz przygotuj kilka sztuk – do tego pianka lub mydło. Najlepiej wejdź do wanny zmocz nogi i zacznij golić. Co chwilę będziesz musiał spłukiwać ostrza, a po ogoleniu połowy nogi najprawdopodobniej stępisz pierwszą maszynkę. Czynność powtórz z drugą nogą. Potem wedle uznania raz na tydzień, dwa tygodnie w sezonie. Poza sezonem można zmniejszyć częstotliwość, warto jednak się nie zapuszczać, bo pierwsze golenie jest zawsze najgorsze.

About dwabaranki

5 thoughts on “Dlaczego kolarze golą nogi?

Leave a Reply