Evoc Bike Travel Bag

Evoc Bike Travel Bag – test

W lutym wybieramy się z rowerami do Hiszpanii. Na podróż samolotem kupiliśmy dla naszych maszyn torby Evoc Bike Travel Bag. Dotarły do nas z lekkim opóźnieniem. Skoro już są, możemy podzielić się z Wami pierwszymi spostrzeżeniami na ich temat.

Rower, do transportu samolotem, postanowiliśmy zabezpieczyć torbami Evoc Bike Travel Bag. Można oczywiście spakować rowery na inne sposoby. Nam użycie miękkiej torby wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Evoc Bike Travel Bag

Szukaliśmy w internecie sklepu, który sprzeda nam je w najkorzystniejszej cenie. Nie obyło się bez przygód. Pierwszy wybór okazał się niewypałem. Mowa tu o WM Sports. Prawie miesiąc po zamówieniu nie było kontaktu ze sklepem! Próbowaliśmy się dowiedzieć czy są jakieś szanse, że nasze zamówienie zostanie zrealizowane. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi ze sklepu. Szkoda, że musimy pisać o kimś negatywną opinię.

Po WM Sports zdecydowaliśmy się na droższą opcję. Tym razem Wiggle. Cena odrobinę wyższa ale sklep wiarygodny. Dostawa do Polski gratis. Na bieżąco informowano nas o stanie zamówienia oraz trasie jaką pokonuje nasza paczka. Dostawa była bardzo szybka. Po czterech dniach torby były u nas. Bardzo polecamy.

Evoc Bike Travel Bag po wyjęciu z pudełka wygląda doskonale. Jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie. Projektanci poświecili dużo czasu na ich przygotowanie. Uchwyty w kilku miejscach, pomagają w przenoszeniu. Wygodne duże kółka, dzięki którym nie trzeba dźwigać bagażu. Osobna komora na ramę roweru i osobne kieszenie na koła (szosowe i górskie 26/29 cali). Bez problemu zmieści się rower szosowy lub rower górski o dużym skoku amortyzatorów. Torba ma wyjmowane wzmocnienia. Gdy są na miejscu, zabezpieczają zawartość roweru. Gdy wyjmiemy stelaże, torba staje się miękka i można ją sprawnie złożyć i schować.

Evoc Bike Travel Bag

Rama roweru jest wewnątrz torby bezpieczna. W środku przygotowano specjalne uchwyty zabezpieczające ją przed przemieszczaniem się. Rower pakujemy z odkręconą kierownicą oraz odpiętym siodłem i sztycą. Dla sztycy i siodła również przewidziano specjalne uchwyty zabezpieczające. Kierownicę należny przypiąć to ramy. Torbę otrzymujemy z osłoną zabezpieczającą ramę oraz kierownicę przed porysowaniem.

Evoc Bike Travel Bag

Na dnie torby znajduje się specjalny blok ze styropianu, na którym opierana jest rama. Zabezpiecza to tylną przerzutkę oraz korbę przed uszkodzeniem. Istnieje możliwość dokupienia aluminiowego stelaża który utrzymywał będzie ramę w torbie. Producent przewidział też dodatkową osłonę na łańcuch – wymaga dopłaty. Zabezpiecza torbę przed wybrudzeniem smarem.

Evoc Bike Travel Bag

Po pierwszych oględzinach Evoc Bike Travel Bag wydaje się torbą doskonałą. W lutym, po dotarciu do Calpe w Hiszpanii, opiszemy Wam jak nasze torby i rowery przetrwały podróż. Mamy nadzieję, że torby okażą się doskonałe nie tylko z wyglądu.

About dwabaranki

4 thoughts on “Evoc Bike Travel Bag – test

Leave a Reply