Szosa

Magazyn Szosa

Na lotnisku, w drodze powrotnej z Calpe, kupiliśmy brytyjski magazyn Cyclist. Już przeglądając gazetę w kiosku wiedzieliśmy, że będzie co czytać. W samolocie prawie biliśmy się o nią. Wciągające artykuły, porządnie przygotowane testy. Widać, że ktoś się mocno postarał. Nasza pierwsza myśl – kurcze, czemu nie mamy takiego pisma w Polsce? Kilka dni po powrocie, nasze marzenie o magazynie kolarskim z prawdziwego zdarzenia zostało spełnione. Na FB zapowiedź – 13 marca ukaże się magazyn Szosa.

Szosa

Dwumiesięcznik przyciąga wzrok. Masz ochotę wziąć go do ręki i czytać. Genialne zdjęcia – Łukasza Szrubkowskiego, Hanny Tomasiewicz-Aleksy i Kristofa Ramona – dobry papier, świetne teksty. Dużym plusem jest brak natłoku reklam. Te w numerze współgrają z szatą graficzną.

Treść zróżnicowana i ciekawa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obszerny wywiad z Michałem Kwiatkowskim dobrze pokazuje „kolarską dojrzałość” Mistrza Świata. Każdy kolejny wyścig to nowe doświadczenia. Michał racjonalnie podchodzi do kolarstwa. Ma marzenia, wie że na ich realizacje ma jeszcze czas.

Materiał o klasykach północy jest świetnym przewodnikiem dla kibiców. Dla nas inspiracją do treningu i startu w Ronde Van Vlaanderen Cyclo. Piotrek od piątku nie schodzi z trenażera 😉 Doskonałe zdjęcia z Calpe przywołują miłe wspomnienia z naszego wyjazdu.

Okladka-SZOSA-1_2015_mala

Autorami tekstów są osoby od lat kojarzone z kolarstwem – Wolfgang Brylla, Adam Probosz, Paweł i Łukasza Gadzała, Jakub Zimoch, Miłosz Sajnog, Małgorzata Pawlaczek. Michał Gołaś przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie w Pro Tips. Arek Kogut (certyfikowany trener kolarstwa UCI) podpowiada jak poprawić formę. Cieszy, że pasjonaci postanowili odpowiedzieć na potrzeby rynku i stworzyć magazyn dla fanów szosy.

Mocno kibicujemy redakcji. Trzymamy kciuki by projekt się rozwijał i utrzymywał poziom zarówno tekstów jak i zdjęć. Magazyn „Szosa” postawił sobie wysoko poprzeczkę. Oczekiwania czytelników-kolarzy są ogromne. W końcu jest to jedyne pismo tylko o kolarstwie szosowym. Jak sobie poradzą w kolejnych numerach? Czas pokarze. Dwa Baranki mocno kibicują.

About dwabaranki

3 thoughts on “Magazyn Szosa

Leave a Reply