ojcow-6

Majówka rowerowa

Majówka już za tydzień, a ty nadal nie masz pomysłu co ze sobą zrobić? Podpowiadamy jak spędzić ją aktywnie na rowerze. Może wyścig lub ostry trening w górach? Dla planujących dalsze wyjazdy też mamy propozycje. Zostajesz w domu? Nie martw się na pewno nie będziesz się nudził. Przecież w okolicy jest jeszcze tyle tras do przejechania! Nich to będzie majówka rowerowa.

Klasyk Beskidzki

Beskidy są bardzo niedoceniane. Dużo osób lubi jednak ciszę i spokój jaki tam panuje. Nie ma tu „krupówkowych tłumów”. Piękno Beskidów oczywiście najlepiej podziwiać z siodełka. Dla ambitnych kolarzy polecamy wyścig Klasyk Beskidzki. W tym roku odbędzie się 1 maja. Trasa dostępna na stronie organizatora.

logo3

Bukowina – Tour de Pologne Amatorów

Majówka to idealna okazja, żeby sprawdzić swoją formę. W zeszłym roku zdecydowaliśmy się na rekonesans trasy wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Podjazdy pod Ząb, Gliczarów i Bukowinę są bardzo wymagające. Dobrze „poznać wroga”. Potem jest dużo łatwiej na trasie w dzień wyścigu. Jeżeli pozostaną nam siły na resztę dni weekendu, watro wybrać się w kierunku Słowacji. Atrakcją jest piękna panorama Tatr oraz długie zjazdy. Wieczorem w ramach relaksu i regeneracji polecamy odwiedzić termy. W tym roku również wybieramy tą opcję. Może spotkamy się gdzieś na trasie?

G0032743

Odkrywanie Małopolski

Niektórzy nie będą mogli sobie pozwolić na dalsze majówkowe wyjazdy. Zachęcamy zatem do odkrywania Małopolski. Z tras, które z ręką na sercu możemy  polecić to wycieczka z Krakowa do Dobczyc lub Lanckorony. Jeżeli dystans ma być krótszy to warto udać się do Ojcowa. Atrakcją może być też przeprawa promem przez Wisłę.

ojcow-6

Balaton

Planujesz aktywny wypoczynek z rodziną? Okolice jeziora Balaton są do tego idealne. Wokół całego jeziora prowadzi ścieżka rowerowa. Droga jest dobrze oznaczona. Dystans około 200 km. W zależności od potrzeb i kondycji można podzielić na parę etapów. Dla osób rzadziej jeżdżących na rowerach, przygotowane są krótsze ścieżki rowerowe. Nie trzeba od razu objeżdżać całego jeziora.

balatoni_korut

Calpe lub jezioro Como

Chcecie gwarancji pogody i jazdy na krótko? Na pewno, wiosna w tym roku raczej chłodna. Pora na urlop w ciepłym kraju. Nam bardzo podobało się w Calpe. Połączenie morza i jednocześnie możliwości wjazdu rowerem w góry jest cudowne. Drugą sprawdzoną miejscówką jest jezioro Como. Można pojeździć trasami takich wyścigów jak Giro d’Italia i Giro di Lombardia.

dwa baranki-1

About dwabaranki

Leave a Reply