101418789_cycling_257047c

Mam rower szosowy – jak trenować?

Mam rower szosowy – jak trenować? To nic trudnego. Mikołaj w tym roku przyniósł nam książkę “Kolarstwo podstawy treningu”. Świetna propozycja dla zaczynających przygodę z treningiem kolarskim. Zima to dobry moment aby ruszyć z treningiem i cieszyć się dobrą formą już na wiosnę.

kolarstwo-podstawy-treningu

Autor Dominik Lau bardzo ciekawie wyjaśnia wszelkie zagadnienia związane z treningiem i jazdą na rowerze. Opisuje rodzaje treningu kolarskiego oraz metody treningowe jakie można wykorzystywać. Omawia jak przegotować plan treningowy, tak by osiągnąć efekty o jakich myślisz. Wskazuje też jak kontrolować czy trening przynosi zamierzone rezultaty, czy trzeba wprowadzić jakieś modyfikacje planu. W książce znajdziesz gotowe plany treningowe, na których łatwo się wzorować.

Wspomniano również o technice jazdy na rowerze. Od dziecka jeździsz na rowerze, więc technikę masz opanowaną? Zdziwisz się ile elementów możesz poprawić i jak bardzo wpływa to na szybkość, wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Szczególnie uwagi dotyczące zasad jazdy w grupie. Ich znajomość jest konieczna jeśli planujesz jazdę w peletonie na wyścigach takich jak Tour de Pologne Amatorów.

Masz rower szosowy, wiesz jak trenować, poczytaj o doświadczeniach innych kolarzy.

About dwabaranki

Leave a Reply