dwa baranki-2

Nie mam się w co ubrać (na rower)!

“Nie mam się w co ubrać”. To chyba jedno z najczęściej wypowiadanych przez kobiety zdań. Można mówić, że jesteśmy niezdecydowane, że marudzimy i narzekamy. Co ubrać na rower, gdy nie mamy z czego wybierać, bo większość sklepów nie oferuje odzieży dla kobiet?

dwa baranki-2

Oferta sklepów stacjonarnych (Kraków), nawet w sezonie nie zachwyca. Wybór spodenek i koszulki w odpowiednim rozmiarze i kolorze na jaki miałabym ochotę jest nijaki. O stroju, który pasowałby do roweru mogę praktycznie zapomnieć. Niby jest tyle sklepów rowerowych, niby tak promowana jest kultura aktywnego wypoczynku. Każdy chce dobrze wyglądać niezależnie czy biega, czy jeździ na rowerze. A tak mało miejsc spełnia nasze potrzeby.

Wiadomo zawsze można coś zamówić w internecie. Oferty sklepów w sieci robią wrażenie. Tylko co w przypadku, gdy nasz rozmiar jest niestandardowy i musimy wszystko mierzyć, a do tego lubimy „pomacać” towar przed zakupem? Są zwroty, jasne! Tylko to zajmuje dużo czasu. Czekanie na paczkę, mierzenie, odsyłanie, zwrot kasy, kolejne poszukiwania i pół sezonu za nami.

Na szczęście, jest światełko w tunelu. Zawsze możemy kupić odzież męską w mniejszym rozmiarze – tutaj niestety mogą być problemy z doborem kroju, bo jednak sylwetki się różnią. Drugim mankamentem jest to, że ciuchy dla facetów są głównie w barwach szaro-czarno-burych.

dwa baranki-1

Kolejnym rozwiązanie jest zamówienie ubrań własnego projektu. Takie stroje szyje na przykład firma Quest (rodzinnie związana z Mają Włoszczowską). Termin oczekiwania, przy mniejszych zamówieniach, to jednak prawie pół roku!

Co robi kobieta, która mimo „dyskryminacji” chce jeździć i dobrze wyglądać. Jest silna i dochodzi do celu. Zawsze gdzieś spotka miłych ludzi, którzy z „odmętów” magazynu wygrzebią fajne ciuchy, czy na specjalne zamówienie sprowadzą wymarzony strój. Pozdrowienia dla Panów ze sklepu Wertykal – dzięki nim mam co ubrać na rower.

Jednak nadal marzy mi się sklep z prawdziwego zdarzenia, gdzie wchodzę i widzę piękne kolorowe stroje, dobrze dopasowane do sylwetki, wykonane z dobrych materiałów.

 

 

About dwabaranki

7 thoughts on “Nie mam się w co ubrać (na rower)!

Leave a Reply