happy-new-year-2016-1

Postanowienia noworoczne

Nadchodzi nowy 2016 rok. Czas podsumować zeszłoroczne osiągnięcia. Czas pomyśleć o nowych. O porażkach zapominamy, nie ma sensu ich rozpamiętywać. Szukamy kolejnych rowerowych wyzwań. Jest w czym wybierać!

Rok 2015 był bardzo dobry. Udało się przejechać na rowerze prawie 7000 km. Jak na amatorów to całkiem przyzwoity wynik. Dwa zaliczone wyjazdy do Calpe w Hiszpanii. Jeden w lutym drugi w listopadzie. Po tamtejszych drogach już swobodnie jeżdżę bez mapy. Najbardziej znane okoliczne szczyty i trasy przejechane.

W maju zadebiutowałem jako uczestnik maratonów MTB. W maratonie Skandia w Krakowie. Wtedy jeszcze traktowałem jazdę jak dobrze przygotowaną przez organizatorów wycieczkę. Przy kolejnych maratonach – Cyklokarpaty Strzyżów, Bike Atelier Dąbrowa Górnicza i Skandia Dąbrowa Górnicza – coraz bardziej łapałem bakcyla i ochoty na walkę o wynik. Jeszcze szału nie ma ale zawsze kończę w pierwszej połowie stawki. Z każdym startem coraz lepiej.

Również w maju wyjazd do Włoch, nad jezioro Como. Przejeżdżał tamtędy wyścig Giro d’Italia. Możliwość oglądania kolarzy na żywo to niesamowite przeżycie. Szczególnie we Włoszech, gdzie wszyscy żyją tym wyścigiem. Fani kolarstwa powinni przeżyć coś takiego przynajmniej raz w życiu. Nie możemy oczywiście pominąć samych okolic jeziora Como. Piękne miejsce. Doskonałe trasy. Pełno kolarzy i miejsc znanych z historii kolarstwa.

Giro d'Italio peleton

W wakacje eksplorowaliśmy Małopolskę. Najpierw Czorsztyn i okolice. Wybraliśmy się również rowerem z Krakowa do Rabki Zdroju i z powrotem. Zwiedziliśmy również okolice Rabki, włącznie z wypadem pod Babią Górę. To były udane wakacje.

Rekonesans trasy Kross Road Race Nowy Targ, 26 czerwiec 2015 r. /fot. Piotr Rudziewicz

Jakie nowe wyzwania na 2016 rok? Już w marcu kolejny wyjazd do Calpe. Chyba nie mogę żyć bez tego miejsca! Będzie to wyjazd treningowy na miesiąc przed startem w Ronde van Vlaanderen Cyclo 2016. W zeszłym roku nie wyszło ale teraz na pewno się uda! Obowiązkowo start w Tour de Pologne Amatorów. W 2016 najprawdopodobniej w lipcu. Do tego z pewnością kilka startów w wyścigach szosowych, może Klasyk Beskidzki. Oczywiście będą też maratony MTB. Apetyt na ściganie coraz większy.

About dwabaranki

Leave a Reply