G0041871

Promem przez Wisłę

Jeździsz rowerem po Krakowie? Znudziła Ci się już jazda co weekend na Kolną nad tor kajakowy? Płynąłeś kiedyś przez Wisłę promem i to w okolicach Krakowa? Nie straszne Ci są trzy małe podjazdy? Mamy trasę dla Ciebie!

Jazdę zaczynamy na moście Zwierzynieckim. Tym razem nie jedziemy wzdłuż wałów na Kolną, a ulicą Wioślarską obok stacji benzynowej na wały po drugiej stronie Wisły. Tutaj niedawno położono asfalt i jest bardzo wygodna “autostrada dla rowerów”. Ruch na odcinku od stacji benzynowej, aż do wiaduktu obwodnicy jest znacznie mniejszy niż na trasie do toru kajakowego. Nawet w weekend!

G0010890

Kawałek za wiaduktem zjeżdżamy ze ścieżki na drogę. Bez obaw, ruch jest niewielki. Od miejscowości Piekary już całą droga jest dla rowerzystów. Samochody pojawiają się bardzo rzadko. W zeszłą niedziele na odcinku od Piekar do końca trasy minęły nas może cztery. Spokojnie można jechać obok siebie bez utrudniania ruchu drogowego.

G0011531

Na odcinku od Piekar do Rącznej czeka podjazd. Pierwsze wyzwanie na trasie. Każdy da radę! Odpowiedni bieg na rowerze, dobrze dobrane tempo jazdy i szczyt zdobyty. Warto się odrobinę pomęczyć. Dalej czeka 5 km zjazdu i przy dobrej pogodzie widok na Tatry!

G0020950

Zjazd kończy się w miejscowości Jeziorzany. Przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej skręcamy w lewo na rozwidleniu drogi. Docieramy do Wisły. Tutaj czeka prom, który przewiezie nas przez Wisłę. Przeprawa rowerem za 1 zł.

G0021585

Po zjechaniu z promu kierujemy się na miejscowość Kopanka. Mijamy ją i dojeżdżamy “na przedmieścia” Skawiny. Po prawej ręce mamy industrialny krajobraz. Widok na elektrownię w Skawinie. Dalej przed nami Lasy Tynieckie. Tutaj czeka kolejne wyzwanie. Podjazd przez Tyniec, a po nim podjazd pod opactwo oo. Benedyktynów. Teraz ponownie odpowiedni bieg na rowerze, dobrze dobrane tempo jazdy i uda się podjechać bez kłopotu.

G0041871

W pobliżu opactwa nad Wisłą znajduje się miejsce ze stolikami i sklepem. Można się zatrzymać, coś zjeść i się napić. Chwila relaksu nad wodą przyda się przed dalszą jazdą. Tym razem dojedziemy do toru kajakowego od strony Tyńca. Dalej znaną już pewnie większości rowerzystom trasą wzdłuż Wisły do centrum Krakowa.

prom_trasa

Cała trasa ma nie całe 40 km. Są trzy podjazdy do zdobycia, więc nie jest monotonna. Idealna na weekendowy przejazd rowerem. Ruch samochodów znikomy. Bardzo malownicza na całym odcinku. Prom będzie atrakcją. Wiele osób nie wie, że można w okolicach Krakowa przepłynąć Wisłę promem. Dodatkowo cała trasa nie jest wiele dłuższa od przejazdu na Kolną i z powrotem.

About dwabaranki

One thought on “Promem przez Wisłę

Leave a Reply