Cap de la Nou

Selfie w Calpe

Nadchodzi wiosna. Powoli zbliża się nowy sezon kolarski – przynajmniej dla tych, którzy z niezrozumiałego dla mnie powodu,  kończą go zimą. Kolarze ruszają na wyjazdy lub zgrupowania treningowe do mekki kolarstwa – Calpe. Poniżej subiektywny przewodnik najlepszych miejsc do robienia selfie w Calpe.

 

Cap de la Nou

Genialny pod względem fotograficznym przylądek na północ od Calpe. Nie jest szczególnie wymagający kondycyjnie. Każdy da radę tam dotrzeć. Poniższe zdjęcie zrobione obok Restaurante Mirador de Jávea.

Cap de la Nou
 

Kolejne bardzo dobrze wyglądające na zdjęciach miejsce  – Cala Sardinera.

DCIM103GOPROG0085606.JPG

To oczywiście nie wszystkie interesujące miejsca na półwyspie. Warto jeszcze się pokręcić po okolicy. Polecam zjazd nad samo morze. Tam również jest ciekawie ale nie będę wszystkiego podwał na tacy.

 

Col de rates

Klasyk! Góra i przełęcz na zachód od Calpe. Punkt obowiązkowy wyjazdu. Podjazd zmęczy ale warto wyjechać na górę.

Na górze jest miejsce przy którym wykonasz obowiązkowe selfie w Calpe. Na pamiątkę i dowód zdobycia Col de Rates.

DCIM103GOPROG0055533.JPG

 

Mirador de Tárbena

Na podjeździe do miejscowości Tárbena, trochę poniżej miasteczka, znajduje się przepiękny taras widokowy. Nie można go pominąć. Przy dobrej pogodzie widać całą dolinę którą się podjechało oraz morze. Coś pięknego!

dwa baranki-1

 

Moreira

Tutaj kolarze jeżdżą na kawę. Cel większości coffee ride. Miasteczko na północ od Calpe. Na wjeździe znajduje się malownicza promenada.

dwa baranki-15

Warto też odszukać Cala del Portitxolet

dwa baranki-5

 

Parc Natural del Montgó

Ze wzdględu na suchy i gorący klimat, Costa Blanca nie slynie z zieleni. Jest jeden wyjątek. Jedyne zielone miejsce w okolicach Clpe to Parc Natural del Montgó. Ma spory potencjał na dobre selfie w Calpe.

Penon de Ifach

Na koniec słynna skała w Calpe. Symbol miasta. Nie może jej zabraknąć na Twoim selfie z Calpe.

DCIM101GOPRO

About dwabaranki

Leave a Reply