majka_kiss

Sukcesy polskich kolarzy w 2014 r.

Nadszedł nowy – zapewne lepszy – 2015 rok. Ten stary 2014 też można zaliczyć do bardzo udanych. Czas na podsumowania. Pomyśleliśmy, że zamiast przypominać nasze polskie i zagraniczne wyjazdy, wspomnimy kolarskie sukcesy polaków w minionym roku.

Michał Kwiatkowski zwycięzcą Strade Bianche

Na wiosnę, na początek sezonu Michał Kwiatkowski pokazał klasę i bardzo dobrą formę. W pięknym stylu pokonując Petera Sagana na ostatnim najcięższym podjeździe w wyścigu.

Rafał Majka zdobywa koszulkę najlepszego górala Tour de France 2014

Wielki sukces w tegorocznym Tour de France odniósł Rafał Majka. Wygrał górski etap wyścigu, tak jak 21 lat temu Zenon Jaskóła. W sumie dwa wygrane etapy dały mu na finiszu koszulkę króla gór.

Tour de Pologne 2014 i ponownie wygrywa Rafał Majka

Pierwsze zwycięstwo polaka od kilku lat. Kibice Tour de Pologne długo czekali na takie zakończenie wyścigu. Zwycięstwo bardzo trudne, ponieważ Rafał Majka kilka dni przed startem w Polsce brał udział w bardzo wymagającym Tour de France.

Michał Kwiatkowski mistrzem świata

Po wiosennych sukcesach dobra forma na chwilę opuściła Michała Kwiatkowskiego. Skupił się na treningu i rewelacyjnie przygotował na mistrzostwa świata we wrześniu. Razem z całą polską reprezentacją świetnie taktycznie rozegrali wyścig i ostatecznie Michał wygrał. Zwycięstwo tym ważniejsze, że żaden polak nie zdobył wcześniej tego tytułu.

Andrzej Bartkiewicz i rekord polski w jeździe godzinnej na czas

Andrzej Bartkiewicz, zawodnik klubu Sante Whistle Ziemia Brzeska postanowił we wrześniu zmierzyć się z rekordem polski w jeździe godzinnej na czas. Poprzedni, najlepszy rezultat wynosił 42 kilometry. Ustanowił go w 1973 r. Mieczysław Nowicki. Uzbrojony w nowoczesny sprzęt Bartkiewicz przejechał w godzinę 47,618 kilometra.

About dwabaranki

Leave a Reply