tdp_am_mapa

Tour de Pologne Amatorów 2014

Od zawsze marzyłeś żeby poczuć się jak zawodnik podczas wyścigu? Pot, zmęczenie, (krew i łzy może pomińmy) współzawodnictwo i tłumy kibiców na trasie. Teraz jest okazja i to już 8 sierpnia, możesz spełnić swoje marzenia! Wystartuj w Tour de Pologne Amatorów.

Trasa TdP amatorów to w dużym skrócie: zjazd (z Bukowiny Tatrzańskiej do Poronina). Podjazd na Ząb. Zjazd do Białego Dunajca i podjazd na Gliczarów. Później jeszcze zjazd do drogi na Jurgów i ostatni podjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, nachylenie 8% na najbardziej stromym odcinku. Na trasie prawie nie ma odcinków płaskich. Nie ma czasu na odpoczynek. Po trudnych podjazdach następują wymagające technicznie zjazdy. To co podjedziemy trzeba zjechać. Nie wszyscy czują się komfortowo jak na szczycie nie widzą całej drogi w dół.

tdp_am_mapa Jak się przygotowujemy?

Rowerową majówkę spędziliśmy w Bukownie Tatrzańskiej. Zrobiliśmy rekonesans trasy. Chcieliśmy sprawdzić, czy damy radę pokonać prawie 1000 m w pionie na odcinku 38,4 km mieszcząc się w limicie czasu. Udało się! Choć łatwo nie było. Gliczarów  – uznawany za jeden z najtrudniejszych podjazdów w Polsce – z odcinkami o nachyleniu 23%, pokonał nas. Spotkany na trasie kolarz pchając swój rower razem z nami, wspomniał że: “Podczas TdP amatorów 80% osób pcha tu swój rower. Tylko napaleńcy z czołówki pokonują go z łatwością”. Podniosło nas to na duchu. Dalszą cześć trasy jechało się “łatwiej”.

Nasze przygotowania nie ograniczyły się tylko do jednego wyjazdu do Bukowiny Tatrzańskiej. W ramach przygotowań zorganizowaliśmy sobie dwa “zgrupowania trenigowe”. Byliśmy nad JezioremComo i nad Balatonem.

TdPA_fota

Dlaczego warto wystartować?

Organizator podkreśla, że wyścig dla amatorów to połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją. TdP Amatorów odbywa się przy okazji największego wyścigu kolarskiego w Polsce, czyli Tour de Pologne. Po amatorach na trasę wyruszą profesjonaliści, którzy trasę dla amatorów pokonają czterokrotnie i dwa razy jadą do Zakopanego łącznie 174km.

Mapa_etap_6e.ai

W Bukownie będzie można spotkać światowej klasy kolarzy. Pojawią się też sportowcy nie związani z kolarstwem. Zbigniew Brudka w 2014 roku pojedzie rowerem razem z amatorami!

Jeszcze Cię nie przekonaliśmy? Każdemu z zawodników organizator zapewnia:

  • numer startowy z chipem,
  • prawo do korzystania z bufetu na trasie,
  • posiłek regeneracyjny po wyścigu,
  • pomiar czasu,
  • profesjonalnie oznaczoną trasę,
  • zabezpieczenie medyczne i ratownicze,
  • nagrody rzeczowe dla zwycięzców,
  • doskonałą organizację, oprawę i kolarską atmosferę,
  • produkty energetyczne VITARADE (żel, baton),
  • medal pamiątkowy dla wszystkich zawodników, którzy ukończą wyścig w czasie wyznaczonym przez Organizatora.

Jak się zgłosić?

Jesteś zdecydowany to jak najszybciej wypełnij formularz https://tourdepologneamatorow.pl/rejestracja/ Wachasz się? Daj spokuj, wskakuj na rower i trenuj. Zgłosić się  możesz nawet w dniu imprezy (limit miejsc to 1500 osób). Więcej szczegóły znajdziecie na stronie organizatora: www.tourdepologneamatorow.pl

Miło nam będzie spotkać naszych czytelników na starcie! W sierpniu czekajcie na naszą relację.

 

About dwabaranki

Leave a Reply