SKA62_17262_2015

Za tydzień Skandia Kraków!

Już za tydzień wielkie kolarskie święto w Krakowie. Maraton MTB Skandia Kraków. najpopularniejsza edycja maratonów w Polsce 7-go maja zawita na Błonia po raz szósty. Nie może was zabraknąć. W 2015 roku na starcie pojawiło się ponad 1800 uczestników. Musimy pobić rekord frekwencji!

Afisz_A2_krakow-724x1024

Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą trasę. Do wyboru trzy dystanse: Mini – 24 km, Medio – 64 km i Grand Fondo – 90 km. Wszystkie trzy startują na Błoniach. Dalej przejazd przez las Wolski aż pod Kryspinów. Tutaj trasa Mini zawraca i kieruje się ponownie na Błonia. Pozostałe dwie jadą dalej koło lotniska w Balicach i docierają prawie do Frywałdu. Trasa Grand Fondo pętle od lotniska pokonuje dwa razy.

Na maratonie Skandia Kraków pojawi się wielu liczących się w Polsce zawodników. Wynik na dystansie Grand Fondo zaliczany zostanie do klasyfikacji Pucharu Polski. To dodaje prestiżu i znaczenia zmaganiom kolarzy. Zwiększa też motywację do uzyskania lepszych wyników. Maraton będzie także elementem kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy.

KRAK__W2016n1457778674012654100

Dla uczestników maratonu Skandia Kraków przewidziano cenne nagrody rzeczowe. Miedzy innymi ubrania kolarskie Quest, produkty energetyczne Vitarade, akcesoria i osprzęt Shimano, zegarki Festina, opony CST, bagażniki na rowery Thule. Jest o co powalczyć!

Skandia Kraków to nie tylko impreza dla nastawionych na sport kolarzy. To również świetny piknik rodzinny z rowerami w tle. Dzieci mogą wystartować w Paradzie Rodzinnej. Trasa 8 km, dwa razy wokół Błoń. Świetna dla całych rowerowych rodzin. Masę atrakcji zapewni miasteczko znajdujące się na Błoniach. Przewidziano szkolenia z bezpieczeństwa dla rowerzystów i pieszych.

SKA62_17262_2015

Osoby które nie przepadają za rywalizacją sportową, mogą potraktować maraton jako dobrze zorganizowaną wycieczkę rowerową. Przygotowana trasa, po drodze bufety. Ja tak zrobiłem rok temu. Złapałem jednak bakcyla sportowej rywalizacji i w tym roku chcę powalczyć o lepszy wynik na trasie. Trzymajcie kciuki!

Rejestracja przez internet jest możliwa do 4 maja. Tutaj adresy: www.skandiamaraton.pl oraz www.maratonylangteam.pl Można zapisywać się również w biurze zawodów, dzień przed oraz w dniu startu maratonu. Polecam jednak rejestrację online. W zeszłym roku były ogromne kolejki w biurze zawodów. Do zobaczenia na trasie!

About dwabaranki

Leave a Reply